Alfa Romeo Silesia - Twój Świat Alfa Romeo na Śląsku

Blog

Podwójne zwycięstwo Alfy Romeo Giulia w konkursie 'SPORT AUTO AWARD'

27 listopad 2019
Włoski sportowy sedan zwyciężył w dwóch kategoriach konkursu organizowanego dla Czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego SPORT AUTO.Topowy model w gamie, Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszym autem w kategorii „Importowane seryjne modele sedan/kombi do 100 000 Euro".

Kimi Räikkönen świętuje pierwsze zwycięstwo Alfy Romeo w Formule 1

13 wrzesień 2019
13 maja 1950 roku marka Alfa Romeo odniosła na torze Silverstone pierwsze zwycięstwo w Formule 1: pod chorągiewką w szachownicę przejechał Nino Farina, który później zdobył też pierwsze Mistrzostwo Świata, prowadząc Alfę Romeo Gran Premio Tipo 158. Dzisiaj, kolejny Mistrz Świata, Kimi Räikkönen, jest bohaterem filmu, który sugestywnie nawiązuje do tamtego wydarzenia.

Niezwykłe emocje czekają na fanów podczas GP Włoch

5 wrzesień 2019
Legendarna GP Tipo 159 "Alfetta" pojawi się na wybiegu Larusmiani Boutique od 4 do 15 września. Ekskluzywna lokalizacja reprezentująca włoską modę spod znaku haute couture i butik najstarszej marki zlokalizowanej na Via Monte Napoleone, stanowi idealną scenerię do zaprezentowania kultowego samochodu, który zwyciężył w mistrzostwach F1 w 1951 roku. Od 6 do 8 września na Piazzale Cadorna w Mediolanie dostępny będzie Alfa Romeo Motorhome z symulatorem Formuły 1 i spektakularnym bolidem F1 C38.

FCA Heritage i Alfa Romeo gwiazdami 1000 Miglia 2019

10 maj 2019
Od 15 do 18 maja odbywać się będzie 37. edycja upamiętniająca najsłynniejsze wyścigi wszech czasów: w centrum uwagi znajdzie się marka Alfa Romeo, "Automotive Global Partner" wydarzenia, jak również najsilniej reprezentowany - przez 44 samochody - producent samochodowy. Z Muzeum Alfy Romeo przyjadą ekskluzywne samochody, które zapisały się na kart...

Alfa Romeo wielkim wygranym plebiscytu "Best Cars 2019"

2 kwiecień 2019
Aż trzy pierwsze miejsca zajęły samochody ze stajni Alfa Romeo i Abarth w plebiscycie "Best Cars 2019". Dodatkowo, marka Alfa Romeo wygrała dwie kategorie wizerunkowe w 25. edycji tego badania branży motoryzacyjnej przeprowadzonego wśród czytelników magazynu "Auto Motor i Sport".

Alfa Romeo Tonale nowy samochód koncepcyjny - elektryka zestawiona z pięknem i dynamiką

21 marzec 2019
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019 debiutuje pierwszy samochód koncepcyjny Alfy Romeo - średniej wielkości hybrydowy SUV plug-in. Charakterystyczne cechy włoskiego stylu są przeniesione w przyszłość, tworząc idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych norm. Zgodnie z wizją Alfy Romeo, każdy detal zaprojektowany jest pod potrzeby kierowcy.

Tajemnice dynamiki jazdy Alfy Romeo

10 grudzień 2018
Po raz pierwszy marka Alfa Romeo odsłania sekrety swojej słynnej dynamiki jazdy w ramach czterech wydarzeń, składających się z warsztatów technicznych i sesji jazd testowych zorganizowanych w Balocco Proving Ground.
1234